Cena a dostupnosť afrického slimáka


Vytvorené: 23.11.2021, Autor: Jaro Kalafus

Koľko Vás bude stáť váš nový domáci miláčik. Kde ho kúpiť?

  Často sa stretávam s otázkami - Akú ma cenu africký slimák? Koľko stojí slimák? Predávajú sa draho? dá sa zarobiť na africkom slimákovi? Prečo ich vlastne chováš? 9 Dôvodov prečo chovať afrického slimáka som vam popísal TU. Aktuálne je asi ten správny čas zodpovedať, za akú cenu sa predávajú a kde ich vlastne kúpiť.

  Cena je rôzna, najdú sa ľudia ktorí darujú afrického slimáka, sú ľudia ktorý pýtajú 10€ za dark body verziu (klasický slimák). Tu je hlavne otázne, čo očakávate od slimáčika. Ak chcete silného jedinca, ktorý bude prosperovať, rásť do maximálnych rozmerov, je dôležité aby prešiel poctivou selekciou. Slimáky ktoré neprešli selekciou, sa často nedožívajú ani troch rokov. Určite je potrebné sa vyhnúť ľuďom, ktorý darujú alebo predávajú stovky až tisíce slimákov - takí ľudia selekciu určite nerobili. Vždy je lepšie poprosiť chovateľa o nejaké informácie koľko selekcií bolo, aké rozsiahle selekcie a podľa toho sa rozhodnúť. Najnižšia cena neznamená vždy najlepšieho slimáka, rovnako tak neznamená ani najdrahší = najkvalitnejší! Po selekciách by malo zostať približne 10-15% slimákov, ktoré sú najväčšie a najkrajšie/najpevnejšie ulity. Ak chovateľ urobí správne selekciu, určite nepustí "do obehu" slimáka s poškodenou ulitou. Cena achatín sa líši podľa druhov.

  Najdostupnejšie a najľahšie na chov sú slimáky Lissachatina fulica. Cena za tieto slimáky, variant Fulica dark body, sa pohybuje 0,20€ - 2€ (ja som vždy tento variant daroval aj po selekciách). Variant Fulica albino body je slimák ktorý ma biele telo a tmavú ulitu, cena je od 1€ do 4€. Variant Fulica hamillei rodatzi, má svetlú ulitu a tmavé telo - cena je približne 3-5€. Najvzácnejší variant je Fulica hamillei rodatzi albino body, kde cena dosahuje 10€ za jeden kus.
  Cena za Lissachatina reticulata classic, je od 1€ do 5€ a variant Lissachatina reticulata Albino body od 5 do 15€.

  Dostupnosť samozrejme závysí na druhoch, pretože nie všetky druhy sú bežne dostupné. Ak chcete vedieť dostupnosť u mňa, stačí ma kontaktovať na sociálne siete alebo kontaktným formulárom v záložke kontakt. V niektorých obchodoch so zvieratami predavajú aj africké slimáky, ale dosť často sú neselektované a teda nemáte istotu že bude dobrým jedincom. Ak ma budete kontaktovať, napíšte mi lokalitu odkiaľ ste. Skusím vám odporučiť niekoho, u koho by ste mali zaručenú kvalitu.

Cena afrického slimáka